Detail aktuality

Slavnostní otevření nové stáje a dojírny ve společnosti ZEMOS, a.s.

12. 4. 2018

Ve středu dne 11.4.2018 proběhlo ve společnosti ZEMOS, a.s. ve Velkých Němčicích slavnostní otevření novostavby šestiřadé stáje pro 530 dojnic. Úvodní slovo pronesl generální ředitel společnosti NAVOS, a.s. ing. Petr Foukal, který následně představil další hosty – ředitele společnosti AGROTEC, a.s. ing. Martina Radu, zástupce společnosti AGROFERT, a.s. ing. Jindřicha Macháčka, generálního ředitele společnosti FARMTEC a.s. ing. Bohumila Beladu a předsedu představenstva společnosti ZEMOS, a.s. ing. Zdeňka Horáka.

Konstrukce stáje je betonová o celkové délce 148 m a šířce 36 m. Stáj je dostatečně vysoká, což zajišťuje dostatek vzduchu pro zvířata. Na bočních stěnách jsou svinovací plachty.

Lehací boxy jsou zastýlané separátem, kejdu vyhrnují řetězové lopaty – systém Delta. Napájecí žlaby jsou vyhřívané. Na stáj navazuje skladovací jímka na kejdu s kapacitou 8.140 m3.

Paralelní dojírna FARMTEC 2 x 1 x 13 stání přímo navazuje na stáj. Dojírna je vybavena měřením nádoje Uniplus a identifikací dojnic.

Čekárna má betonové rošty s gumovým povrchem a přiháněčem dojnic. Dojírnu ovládá a řídí program FARMSOFT, který sleduje a vyhodnocuje také pohybovou aktivitu zvířat.

Chladící silo na mléko Serap má kapacitu 20.000 litrů.

Celkové investiční náklady činily částku 75 mil. Kč, na investiční akci nebyla poskytnuta žádná dotace. Investiční návratnost se odhaduje na 7 let.           

 

Fotogalerie