Ocenění nejlepších Mladých zemědělců

14. 6. 2024

12. června 2024 Mendelova univerzita v Brně zorganizovala a poskytla zázemí pro uskutečnění finále a slavnostního vyhlášení výsledků soutěže Mladý zemědělec.

Do soutěže se přihlásilo 121 základních škol a prvního kola se zúčastnilo téměř devět tisíc žáků. Do regionálních semifinále, postoupili vždy tři nejlepší z každé školy. Z celkem devíti regionálních semifinále vzešlo 18 postupujících finalistů. V maximálně dvouminutovém videu vysvětlili a předvedli vybranou dílčí činnost v zemědělství podle vlastního uvážení. Desetičlenná porota pak hodnotila jak znalosti tak dovednosti žáků.

Vítězem soutěže se stal Michal Slavík ze základní školy v Novém Strašecí na Rakovnicku, který si odnesl titul Mladý zemědělec. Druhé místo obsadil Tobiáš Nečas ze základní školy v Radiměři a bronzovou medaili si z Brna odvezl Ondřej Štantejský, který reprezentoval základní školu v Chrastu u Chrudimi. Tito mladí talenti ukázali, že mají co nabídnout a jsou připraveni na budoucí výzvy v zemědělství.

Byla udělena i speciální cena čtenářů Deníku za nejlepší videomedailonek. V této kategorii hlasovalo přes šestadvacet tisíc lidí. Nejvíce hlasů, konkrétně více než sedm tisíc, získala Tereza Kolaříková ze základní školy v Řevničově. Její video oslovilo veřejnost a přineslo jí vítězství v této anketě.

NAVOS, a.s. je celostátním partnerem soutěže Mladý zemědělec, která podporuje mladé talenty v oblasti zemědělství. Jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji této důležité oblasti a inspirovat mladou generaci k zájmu o zemědělské profese. Hlavními regionálními partnery regionálních semifinále jsou naše dceřiné společnosti ZEMOS, AGRO Jevišovice a 1.Hradecká zemědělská.

Fotogalerie