Regionální finále soutěže Mladý zemědělec v Opavě

2. 4. 2024

27. března 2024 proběhlo regionální finále soutěže Mladý zemědělec v Opavě. Zúčastnilo se 69 soutěžících ze dvaceti základních škol napříč Moravskoslezským krajem, což je zatím nejvíce ze všech regionálních finále.

Vítězem regionálního finále se stal Jiří Klapetek ze ZŠ Stěbořice. Na druhém místě se umístil Jáchym Lokoš ze ZŠ Oldřišov a na třetím místě Tadeáš Skotnica ze ZŠ a MŠ Hať. Jiří Klapetek a Jáchym Lokoš si svými výkony vysloužili postup do celostátního finále, které se bude konat v Brně v červnu 2024.

Hlavním partnerem regionálního finále v Opavě byla společnost 1. Hradecká zemědělská, dceřiná společnost NAVOS, a.s. Zázemí poskytla a organizace se ujala Masarykova střední škola zemědělská a přírodovědná, Opava, příspěvková organizace, se kterou 1. Hradecká zemědělská dlouhodobě spolupracuje. Předsedkyně představenstva 1. Hradecké zemědělské Ing. Jana Ulbrichová předala ocenění vítězi soutěže.

NAVOS, a.s. je celostátním partnerem soutěže Mladý zemědělec a s hrdostí podporuje mladé talenty v tomto klíčovém odvětví.

Fotogalerie